Resultater vinterprøver 2014

vk kval smola14

vk kval smola14Så er prøve sesongen i full gang igjen. De ivrigste har allerede fått med seg noen prøvestarter og premier er det blitt.


 

 

Vi legger ut fortløpende resultater og bilder så raskt vi får de tilsendt.

Først ut i Trøndelag var Lifjellprøven og deretter går det slag i slag frem til slutten av April.

 

Lifjellprøven 1-2 Mars

Per Ole Bjørndal og Faiter Faiter ( Bjønnålias Figaro – Myrteigens Sol) Per Ole Bjørndal og førstegangs fører på jaktprøve var Anita Innerdal som lykkes med premierbegge dager. 2 UK og 1 UK

Skoglykka’s Red Patch NO51344/09      Torbjørn Røsæg/Terje Bjugan   2.AK

Luna NO50525/10                                   Asle Hasselvold                      2.AK

 

 

Haltdalsprøven 1 og 2 Mars

Rödebuans Black Turano ( Vakkerdalen’s Black Fighter – Sai)     SE52381/2012        Ole Arnstein Strømsli    2.UK

 

 

 

 

VK kval SmølaSmølaprøven 8-9 Mars

Olhsmyrens Rocket Man ( Jutevatnets Radar – Borgefloens Jaga)   Arild og Eva Sollie   1 VK Kval

Sala Palmer ( Jutevatnets Radar – Kira)  Einar Lervik       2 VK Kval

Bjønnålias Figaro gikk videre på søk til finale

 

 

Namdal FHK Lifjellprøven 14 – 16 Mars

Skoglykka’s Red Patch       NO51344/09              Torbjørn Røsæg/Terje Bjugan                2.AK

Bjørklunds K. Cito      18346/04                             Einar Holmvik                                        4.VK kval

Faiter   (Bjønnålias Figaro – Myrteigens Sol)          NO40653/12        Per Ole Bjørndal           1.AK

 

Haltdals prøven 14 – 16 Mars

Steinar Volden og  Rasken med 1 UKØrntuas I-Rasken   (Pointnic’s E I Point – Ørntuas E Nemi )     NO43623/12    Steinar Volden    1.UK

 

 

 

 

 

Inntrøndelag FHK Verdalsprøven 22-23 Mars

Skoglykkas Balder ( Skoglykkas Arjo – Skoglykkas Gaia)  Hans Korsgaten        1 AK    og blir dermed ELITEHUND i NPK

 Svahøas Dog     (Skoglykkas Arjo – Blålyngens Dina )  Petter Wikdahl       3 AK

 

Rørosprøven 22 -23 Mars

Ohlsmyrens P Rocket Man     ( Jutevatnets Radar – Borgeflons Jaga Cs )  S28786/2009 Arild Solli/Eva Solli       2.VK finale

 

Nordenfjeldske Fuglehund klubb Haltdalen ( Kvikne ble flyttet) 28-30 Mars

Faiter med nok en 1 akFaiter  ( Bjønnålias Figaro – Myrteigens Sol)  Per Ole Bjørndal     1 AK

 

 

Tydals prøven 29-30 Mars

Jutevatnets Gavas ( Eidemlias Dallas T- Jutevatnets Pernille)   Bjørn Sverre Smistad  2. UK

Skoglykka’s Aik NO51811/09                                                         Eivind Grønli                 4.VK kval

 

Hemneprøven 5 Mars

Skoglykkas Aik  (        )     Eivind Grønli  1 VK/ CK

Villestoftes Irma  Regnr: DK18057/2012 ( Jutevatnets Radar  – Metrinelunds Gossi)    Pål Malmo    2 UK

 

Grotliprøven NGK 4-5-6 Mars

Matresses E FelixMatresses E Felix Regnr: DK14962/2012  (Dansk Dynasty Enrico (NHSB2724247) – Matresses Ylva (DK16655/2008)     

Johan og Robert Aas      1 UK + 1 UK

 

 

 

Storlidalsprøven 5 og 6 Mars

Ivar Ellingsen og Birk med 1 UKJutevatnets Birk ( Eidemlias Dallas T x Jutevatnets Pernille ) Kari og Ivar Ellingsen     1 UK        ( Denne hunden er klar for Norsk Derby)

Jutevatnets Gavas ( Eidemlias Dallas T x Jutevatnets Pernille) Bjørn Smistad      1 UK og dermed er også han Derby klar

Legg til en kommentar