Uttak Nordisk Pointermatch Høst 2017

NPKmatch07

NPKmatch07Lagkonkurransen arrangeres torsdag 28.09.17, og uttaket gjennomføres innen 10.09.17 Møt opp på NPK Jubileumsprøven og følg denne spennende lag konkurransen mellom Nordens beste høyfjells pointere.

Norges lag:
Grovsmias Kull e/f Boye Ølstøren
Jutevatnets Prima e/f Ole Frøland
Jutevatnets Birk e/f Ivar Ellingsen
Eidemlia’s Dallas e/f Henry Espeseth
Reserve: Ohlsmyren’s Rocket Man e/f Eva Solli
Lagleder: Thomas Engh
Dommer: Sven Tore Kittilsen

Lagene til Nordisk pointermatch finnes HER

Bildet er av vinnerne av Nordisk Pointermatch på hjemmebane i 2007(Westpoints Emil e/f Øystein Johnsen, Red Taps Luis Figo e/f Bjørn Smistad, Pellarskogens Uma e/f Ole Ingebrigtsen og Black Luckys Rapp e/f Per Ola brekke) 

Fortløpende oversikt over VK premieringer høst 2017 finnes HER

For å komme i betraktning gjelder følgende statutter:

Statutter:

Laget til Nordisk Pointermatch tas ut med bakgrunn av oppnådde poeng i pointercup høyfjell(høst/vinter)
   
•         Høst året før ganget med to   
•         Vinter samme år ganget med en   
•         Høst samme år ganget med tre   
•         VK premie samme høst   
•         Tidligere premiert i VK på Kongsvold

De som tidligere har oppnådd VK premie på Kongsvold har et X bak seg.

 

Uttak NM Lag Høyfjell 2017 oppdatert pr 10.09.17
Hund Eier/fører

Høst 2016

x 2

Vinter 2017

x 1

Høst 2017

x 3

Poeng

Totalt

VK premie

Kongsvold

Ørntuas H Flicka Rune Hoholm 18 69 9 132  
Jutevatnets Prima (NO39703/13) Ole Frøland 21 0 15 87 X
Grovsmias Kull (NO55733/12) Boye Ølstøren 3 5 22 77 X
Jimsrypas iOS (NO52024/14) Ole Ingebrigtsen 0 26 15 71  
Jimsrypas Tia (NO52026/14) Jim Theodorsen 0 13 17 64 X
Jutevatnets Birk (NO39700/13) Ivar Ellingsen 8 3 11 52 X
Eidemlias Dallas T (NO49847/11) Henry Espeseth 17 0 5 49 X
Ohlsmyrens P Rocket Man (S28786/2009) Arild og Eva Solli 11 6 6 46 X
Jutevatnets Katla (NO50435/10) Ståle Lingås og Ole Frøland 0 17 9 44 X
Jimsrypas Kitty (15177/08) Jim Theodorsen 0 20 6 38 X
B-Billie av Vestre Homble (NO46486/14) Svein Stueland 0 2 10 32  
Barentsviddas C Vicky (NO50993/11) Ulf Jørgensen 5 6 5 31 X
Sallirs Tj Linni (36447/12) Mads Hansen 3 0 8 30  
Vestfjorddalens Patrika (NO44749/11) Ole Ivar Frømyr 6 0 6 30  
Rokkomborres Ailo (NO31014/14) Olaf Lurvik 3 4 6 28  
Skipsfjordhønas C Bolt (NO57408/11) Wiggo Ditlefsen 6 0 5 27  
Ørntuas I Rasken (NO43623/12) Steinar Volden 6 0 5 27  
Østagløttens Mattis (NO34860/13) Helge Qarstein 0 0 8 24  
Black Luckys Molly (SE11485/2013) Per Ola Brekke 0 0 6 18 X
Oterbekkens Suzie Q(NO43690/13) Frank Ådne Pedersen 0 0 6 18  
Sollidalens B Gimla (NO45961/13) Øystein Pedersen 0 5 4 17  
Chriwalls Fred Flintstone (NO44602/11) Torstein Dehn 0 0 5 15  
Skoglykkas Nova (NO53516/13) Rolf Inge Eidsvåg 0 0 4 12  
Karacanis Noah(NO45951/13) Said Nordin 0 0 3 9  
             

 

Avlsrådet NPK

Legg inn en kommentar

Siste kommentarer