Prøvene har gått en periode og trønderhunder har vært stilt på både utstillinger og jaktprøver. Noen har hatt stang inn og andre har hatt stang ut. Slutt resultatet nå når prøvene nærmer seg slutten er at vi i Trøndelag har gjort mye riktig med tanke på at det har vært lite fugl på noen av prøvene så er hundene dressert og tar vare på situasjonen og blir belønnet med flotte premier. Vi er på riktig vei.
Samtidlig har det vært flere oppdrettere som har hatt Kull på sine hunder i sommer og med de nye håpefulle så går vi en spennende vinter i møte.
Finn Larsen med Tornado av Rabbelugn ble med Terje Nordheim og Terra av Rabbelugn til Finnland for å forsøke seg på Gullpokalen på Lavland. Flotte marker og hundene greide seg godt søksmessig men kom ikke for fugl. Søksmessig så var Tornado den beste søkeren men uten fugl så blir det ingen premier. Lærerikt og utlandet kan annbefales til dere som har lyst til å prøve. Nevnes syns jeg at Bjønnålias Figaro til Per Ole Bjørndal skal i forbindelse med NM-Han gikk videre til både semi og finale på søk men så må man ha fugl for å få premie, lykke til videre. I Svensk Derby stilte Eidemlias Dano som også desverre ikke kom for fugl men stilte også på utstilling og det med godt resultat. Prøvde seg som unghund i AK med godt resultat.
Kort beskrivelse fra de prøvene jeg finner.
NVK Kongsvoll 30 September
Eidemlias Dallas T ( Jimrypas Jeger x Lytingfjellets Lille My) Henry Espeseth 1 UK
Bruksvallarne SPK og Långtora jaktprøve
Eidemlias Dano ( Black Lucky Rapp x Eidemlias Pricka) exelent 3 BHK, Cert Henry Espeset og Søren Mulvad
Eidemlias Dano Långtora – 2 AK Lavland
Norsk Pointer Klubbs prøve på Kongsvoll og Norsk Derby
Her ble det en spennende finale og det var på nære nippet at Henry greide å ta sin 4 derby seier, men denne gang var det kompisen Roald Arntsen som trakk det lengste strået med sin ES og henviste Henry og Dallas til 2 plass. Gratulerer til Henry med flott innsats. Dette er en hund vi vil få høre mere om i fremtiden. Talentet er i de beste hender.Gratulerer til oppdretter liv Randi og Bjørnar Eidem i Kennel Eidemlias.
Eidemlia’s T Dallas Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My NO49847/11 Henry J Espeset 2.pr Finale Derby
I kvalifiseringen var det flere hunder som markerte seg og det var bare en Trønderhund som ble premiert.Begge premierte hunder er etter tisper fra Lytingfjellets Kennel.
Lytingfjellet’s G’Isa Rushlight Asco – Lytingfjellet’s E’E Tøffa NO57001/10 Ketil Aune 2.Pr Kval
NVK AVD TRØNDELAG SIN PRØVE PÅ HEMNE 7.- OG 8. SEPTEMBER 2012:
Ohlsmyren’s P Rocket Man S28786/2009 Arild Solli/ Eva Solli 2.AK
Bjønnålia’s Figaro 26814/07 Per Ole Bjørndal 2.VK
RØROS JFF’S PRØVE PÅ RØROS 1.- OG 2. SEPTEMBER 2012:Frierfjorden’s Radar-Junior Jutevatnets Radar – Fugledes Black Britt NO58429/10 Anne-Grethe og John Arild Jenssen 1.UK
Ottorino’s Tina Balder – Ottorino’s Anna 16457/08 Odd Grenne/Helge Skagen 2.AK
NISK’S PRØVE I TYDALEN 31/8 TIL 2/9-2012
Svahøa’s Dog Skoglykka’s Arjo – Blålyngens Dina NO48941/11 Petter Wikdahl 3.UK
NESK’S PRØVE PÅ HJERKINN 31.AUGUST TIL 2.SEPTEMBER
Eidemlia’s Dallas T Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My NO49847/11 Henry J Espeset 2.UK
ITFK’S VERDALSPRØVE 24.- 26. AUGUST 2012
Metrinelunds Berta DK03820/2011 Lars Ketil Lysberg 1.UK
Skoglykka’s Balder NO51813/09 Hans Korsgaten 2.AK
Myrteigen’s Sol Black Luckys Rapp – Ella F 11044/08 Lars Martin Håven 1.AK
NORDENFJELDSKE FHK’S PRØVE PÅ KONGSVOLD 24.- 26.AUGUST 2012
Skoglykka’s Tapas NO51812/09 Annar Kirkvold 3.AK + 2.AK
Bjørklund’s K. Cito 18346/04 Einar Holmvik 3.VK semi
Bjørklunds C/J Gaisa NO57524/11 Jo-Håvard Frengen 3.UK
Lytingfjellet’s G’Isa NO57001/10 Ketil Aune 3.UK + 1.UK
Eidemlia’s Raya Jimsrypas Jeger – Lytingfjellets D Lille My NO49848/11 Bjørnar Eidem 2.UK
STØREN JFF’S HOLTSJØPRØVE 18.- OG 19. AUGUST 2012
Skoglykka’s Tyra Skoglykka’s Arjo – Skoglykka’s Gaia NO51815/09 Rolf Inge Eidsvåg og Monica Klypen 2.VK finale
NAMDAL FHK’S SNÅSPRØVE 17.-19.AUGUST 2012
Borgeflons JL Umbra Borgeflons Jäger CS – Borgeflons Tn Jill SE46325/2011 Ella Bøhle/Hans Korsgaten 2.UK
NPK avd Trøndelag gratulerer alle med resultatene dere har oppnådd og ønsker dere lykke til videre.