Resultater Vinteren 2017

Vintersesongen 2017 er historie, men den vil ikke bli glemt. Mange sterke prestasjoner fra distriktet vinteren igjennom og en spennende avslutning på sesongen med Sør-Norsk Unghund Mesterskap på Hovden.

 

 

 

Resultater fra Rjukan 2 – Telemark Fuglehundklubb

1 UK – Halsenuten’s Bf Wille (Jutevatnet’s Birk / Lytingfjellet’s Frekka) til Katrin Gonsholt og Sven Tore Kittilsen

1UK – Troll-Leiken’s Tiril (Eidemlia’s Dallas T / Vestfjorddalens Spiv) til Katrin Gonsholt og Sven Tore Kittilsen

1UK – Rokkomborres Bølla Bella (Ohlsmyrens P Respect / Tig) til Tove Sanderhoff Sørensen.

2AK – Breidskaret’s Spotify (Eidemlia’s Dallas T / Stilladalen’s B Sol) og Håvard Pavelsen

 

Resultater fra Sirdal 2 – Rogaland Fuglehundklubb

2 AK – Røynåsen’s Bajas (Østagløttens Ribot / Laica Del Frangio) og Eva Fersnes

 

Resultat fra Buskerud JFF sin prøve på Geilo

2UK – Rokkomborres B Krutt (Ohlsmyrens P Respect / Tig) og Rikke Næss

1 UK – Kokanees Alpina (Eidemlias Dano / Black Luckys Queen L) og Ådne Andersen

2 UK – Jutevatnets Teaktaek (Eidemlias Dallas T / Jutevatnets Katla) og Kate Haugsvær

 

Resultater fra Nesheia – Agder Fuglehundklubb

1 UK – Halsenuten’s Bf Nipa (Jutevatnet’s Birk / Lytingfjellet’s Frekka) og Olav Schrøder

 

Resultater fra Hovden 2 – Agder Fuglehundklubb

2x1UK – Myrteigens Ricko (Bjønnålia’s Jackpot-Myrteigens Uniqa Doll) og Kjell Jørgen Steinsholm

2x1AK – Røynåsen’s Montana (Fugledes Odin / Lulu’ Del Frangio) og Espen Ringøen

1 UK – Halsenuten’s Bf Nipa (Jutevatnet’s Birk / Lytingfjellet’s Frekka) og Olav Schrøder

2 AK – Røynåsen’s Kajsa (Fugledes Odin / Lulu’ Del Frangio) og Torfinn Lyngroth

 

Sør-Norsk Unghund Mesterskap 2017 – Hovden

13 pointere hadde kvalifisert seg til SNUM. Følgende stilte til start lørdag:

Chriwall’s I Win

Furukollen’s Winchester Sporting

Gaupeskaret’s Peggy

Gaupeskaret’s Pyro

Gaupeskaret’s Alfa

Halsenuten’s Bf Nipa

Halsenuten’s Bf Wille

Høytjønna’s Ajax

Kokanee’s Alpina

Lyngmyras Texas

Myrteigen’s Ricko

Rokkomborres B Nash

Troll-Leiken’s Tiril

Når kvalifiseringen var omme hadde 4 ekvipasjer kvalifisert seg til finalen.

Rokkomborres B Nash (Ohlsmyrens P Respect / Tig) og Hans Simensen
Halsenuten’s Bf Wille (Jutevatnet’s Birk / Lytingfjellet’s Frekka) og Sven Tore Kittilsen
Lyngmyras Texas (Eidemlia’s Dallas T / Jutevatnet’s Luna) og Christoffer Pedersen
Gaupeskaret’s Pyro (Østagløttens Sifo / Lulu’ Del Frangio) og Andreas Borcherding

Det var en spennende dag i fjellet og det ble tidlig klart at Halsenuten’s Bf Wille lå godt an med 2 fuglearbeid med reis etter første runde. I andre runde finner Wille sin fugl og behandler den som han skal og nok et fuglearbeid med reis. Dette kombinert med et eminent søk og utmerket samarbeid med fører var dette en klar vinner av SNUM 2017.

Vinner SNUM 2017 P Halsenuten’s Bf Wille til Katrin Gonsholt og Sven Tore Kittilsen

2.plass SNUM, ES Sognesekspressen’s Nda Twist, eier Marita Brenden, fører Robert Roger Brenden

3.plass SNUM, P Gaupeskaret’s Pyro eier og fører Andreas Borcherding

 

Dreiebok fra finalen og referat fra prøven finner dere her.

Reportasje på hunden.no finner dere her.

 

Minner om Sør Norsk pointertreff på Bjåen 23-25 juni.

Påmeldingsfristen er 3. juni.

Dommer er Trong Olsen.

Mer info om samlingen og utstillingen kommer.

 

Vi gratulerer eiere, førere og oppdrettere med flotte premieringer denne vinteren!!

Og ønsker alle en riktig god sommer!

 

Kjetil Kirkhus

DR Agder/Telemark

Total
0
Shares