Uttak NM Lag Høst 2016

NMLagVinnere2015

NMLagVinnere2015Laguttaket ble utført mandag 29.08.16 kl 12:00, og laguttaket blir slik:

 

 

S28786/2009 Ohlsmyrens Rocket Man e: Arild Solli f: Eva Solli
DK14268/2009 Fugledes Odin e: Anton Ringøen f: Ingrid Margrete Bjåen
13649/07 Pointnics E Laiba : Frode Kuchera f: Bertil Nyheim

Reserve: NO43962/11 Østagløttens Lely e/f: Andre Stenungsgård

Lagleder: Eva Solli

PS! Eidemlias Dano e/f Henry Espseth pådro seg en skade i helga og valgte å takke nei til plassen.

NPK Avlsrådet

Terje Steinsund

 

Fortløpende oversikt over hunder med VK resultater høst 2016 oppdateres i tabellen nedenfor og vil danne grunnlaget for uttak NM Lag Høyfjell 2016.

PS! Jfr statuttene for laguttaket(nederst på denne side) må hundene i tillegg til poeng fra pointercupen høyfjell høst-15 og vinter-16 ha VK premie fra i høst samt VK premiering fra Kongsvold for å være aktuell til laget!

NB! Avlsrådet gjør oppmerksom på at det er eiers plikt å melde inn resultater til sin DR, Avlsrådet eller andre med tilgang til å registrere resultater i NPK Databasen!

(Bilde: NM Lag høst vinnere 2015, foto Snorre Nicolaisen)

I denne tabellen vil vi fortløpende oppdatere en rangert liste for hunder med VK premier i høst, hvor de som tidligere har oppnådd VK premie på Kongsvold har et X bak seg.

 

Uttak NM Lag Høyfjell 2016 oppdatert pr 29.08.16
Hund Eier/fører

Høst 2015

x 2

Vinter 2016

x 1

Høst 2016

x 3

Poeng

Totalt

VK premie

Kongsvold

Ørntuas H Tai-Pan Knut Augustinussen 4 10 16 66  
Ørntuas H Mille Stian Henriksen 14 0 10 58  
Ørntuas H Flicka Rune Hoholm 0 0 18 54  
Rokkomborres A Bine Terje Steinsund 0 7 12 43  
Barentsviddas C Donald Arild Skjevik 0 11 10 41  
Ohlsmyrens P Rocket Man Arild og Eva Solli 3 0 11 39 X
Fugledes Odin Anton Ringøen 6 0 8 36 X
Barentsviddas B Dolly Arild Skjevik 0 18 6 36  
Østagløttens Mina Stian Midtsveen 3 0 10 36  
Eidemlias Dano Henry Espeseth 6 0 7 33 X
Skipsfjordhønas C Bolt Wiggo Ditlefsen 0 9 6 27  
Pointnics E Laiba Frode Kutschera 0 0 8 24 X
Vestfjorddalens Patrika Terje Steinsund 0 5 6 23  
Østagløttens Lely Andre Stenumgård 0 0 7 21 X
Jutevatnets Prima Ole Frøland 0 0 7 21  
Lykkekjerrets Ruske Zara Aud-Lise Jonassen 0 2 6 20  
Skoglykkas Balder Hans Korsgaten 0 0 6 18  
Ørntuas I Rasken Steinar Volden 0 0 6 18  
Borgfloens Jl Ritti Ronny Remvang 0 10 2 16  
Orremåsans Freia Gjermund Aas 0 0 5 15  

 

Statutter:

Laget til NM Høyfjell tas ut med bakgrunn av oppnådde poeng i pointercupen på høyfjell
   
•         Høst året før ganget med to   
•         Vinter samme år ganget med en   
•         Høst samme år ganget med tre   
•         VK premie samme høst   
•         Tidligere premiert i VK på Kongsvold

Avlsrådet NPK

Legg inn en kommentar

Siste kommentarer