Her samles alle resultater oppnådd av trønderhunder eller hunder som på en eller annen måte tilhører vårt distrikt. Siden vil fortløpende bli oppdatert med nye resultater etterhvert som de dukker opp.
Ønsker dere alle lykke til utover høsten.
Svenske Irsksetter Klubben i Tranby – Sverige
Einar har opperert sine knær i høst men fornekter ikke sin egen “jaktlyst ” og koblet på campingvogna og dro til Skåne for å starte på lavland.
Første øvelse fredag kveld med utstilling i Skåne-Tranby. Ekselent til både Bjørklunds K Cito og “Chotte”( Bjørklunds Jackson og BIR og tredje BIS til Cito.
Så var det Vinnerklasse hos SISKs SKL, der Chotte (Bjørklunds Jackson) var partiets beste søker men hadde ikke fugl i noen av sine tre slipp.
Cito derimot hadde et topp fuglearbeide i beter, med kanonreis der han tok en høne i reisen, og deretter apporterte både sin egen og deretter den skutte rapphøna.
Resutat 1. SKL med CK – HP og resCacit, bare slått på stilen av den svenske mesteren Fugledes Odin SE42191/2013
NPK’s PRØVE PÅ HJERKINN 27.-29.SEPTEMBER 2013:
Fjellrypas Ld Mister Minister (Eidemlia’s Dallas T – Fjellrypas Lilo ) NO52901/12 Finn OLav Larssen 1.UK
Eidemlia’s Dallas T (Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My) NO49847/11 Henry J Espeset 1.AK
P Ohlsmyrens P Rocket Man (Jutevatnets Radar – Borgeflons Jaga Cs ) S28786/2009 Arild Solli 2.AK
I vinner klassen gikk begge hundene til Bjørnar Eidem, Eidemlias Singha og Eidemlias Raya til finalen uten å komme for fugl.
Nyvinningen ” Step pokalen” et konkuranseløp for unghunder var det 3 unghunder fra Trøndelag som kom til finalen uten å lykkes i fugl.
Fjellrypas Ld Mister Minister ( Eidemlias Dallas T – Fjellrypas Lilo) Finn Olav Larsen
Faiter ( Bjønnålias Figaro – Myrteigens Sol) Per Ole Bjørndal
Myrteigens Birthe ( Myrteigens Leo – Mjølners Edda) Ragni Gimseng
NORDENFJELDSKE FHK’S SØLVHUNDPRØVE PÅ KONGSVOLD 20.-22.SEPTEMBER 2013
Eidemlia’s Dallas T ( Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My ) NO49847/11 Henry J Espeset 2.AK
Ohlsmyrens P Rocket Man (Jutevatnets Radar – Borgeflons Jaga Cs ) S28786/2009 Arild og Eva Solli 2.AK
Skoglykka’s Toyah ( Metrinelunds Skipper – Skoglykka’s Rubi ) NO51345/09 Birger Rønning 3.AK
NESK SIN PRØVE PÅ HJERKINN 6.- TIL 8.SEPTEMBER 2013:
Eidemlia’s Dallas T ( Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My ) NO49847/11 Henry J Espeset 2.AK + 2.AK
Eidemlia’s Raya (Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My )NO49848/11 Bjørnar Eidem 1.VK m/CK kval NM
Raya gikk vidre på søk fra Semi finalen og i NM Finalen var hun en av 3 pointere.
NBK’S PRØVE I MERÅKER 6.- TIL 8.SEPTEMBER 2013:
Ln’s Pointmann Mustang (Everest Des Braies De L’oridelle – Horndrup’s Ronja ) DK05612/2011 Pål Kristian Frigård 3.AK
Verdalsprøven Inntrøndelag fuglehund klubb 31 Aug – 1 Sept.
31.08.2013 Lytingfjellets G Isa eier Ketil Aune Verdalsprøven ITFK 1AK
NAMDAL FHK’S SNÅSPRØVE 23.-25.AUGUST 2013:
Svahøa’s Dog NO48941/11 Petter Wikdahl 3.AK
Hirvasvuopion Cepa FIN31312/07 Einar Holmvik/Stian Aarberg 1.AK
Bjørklunds K. Cito 18346/04 Einar Holmvik 2.VK m/Res Cacit finale
RØROS JFF’s PRØVE PÅ RØROS 24.- OG 25.AUGUST 2013:
Eidemlia’s Raya Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My NO49848/11 Bjørnar Eidem 1.VK m/CK Kval
STØREN JFF’S PRØVE PÅ HOLTSJØEN 24.- OG 25.AUGUST 2013
Boelsgaard’s Ravi Frierfjorden’s Rex – Boelsgaard’s Cille DK11271/2012 Monica Rud/Svein Erik Rud 1.UK
Fordalens Kari. Tr. Jutevatnets Radar – Ohlsmyrens P Dancing Queen NO31874/12 Alf Jomar Büseth 3.UK
Fjellrypas Lj Perro El Loco Vestfjorddalens Joker – Fjellrypas Lilo NO37914/11 Svein Midthjell 1.AK
Eidemlia’s Dallas T Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My NO49847/11 Henry Espeset 2.AK
NISK’S TYDALSPRØVE 30.AUGUST TIL 1.SEPTEMBER 2013
Skoglykka’s Arjo Black Luckys Copiad – Mikkeli’s Lissi 23185/03 Eivind Grønli 1.VK m/CK kval
Bjønnålia’s Point Fugledes Black Magic – Vaulhaugen’s Miss Mouche SE52171/2011 Monica Garbeklint 2.VK m/CK kval
Skoglykka’s Aik Skoglykka’s Arjo – Skoglykka’s Gaia NO51811/09 Eivind Grønli 3.VK kval
Svahøa’s Dog Skoglykka’s Arjo – Blålyngens Dina NO48941/11 Petter Wikdahl 2.AK
NGK’S KONGSVOLDPRØVE 30.AUGUST TIL 1.SEPTEMBER 2013
Fjellrypas Mister Minister Eidemlias Dallas T- Fjellrypas Lilo Finn Larsen 2 UK
Ohlsmyrens Rocket Man Jutevatnets Radar – Borgefloens Jaga Eva og Arild Solli 2 AK
Myrteigen’s Gameboy Myrteigen’s Leo – Myrteiegn’s Billie H NO46486/12 Robert Veseth 2.UK
Myrteigens Baroness Black Lucky Pampas – Ella F Stig Røyset 1 AK