Resultater fra Trønderhunder, høst 2013

Bjørklunds K Cito og Einar

Bjørklunds K Cito og EinarHer samles alle resultater oppnådd av trønderhunder eller hunder som på en eller annen måte tilhører vårt distrikt. Siden vil fortløpende bli oppdatert med nye resultater etterhvert som de dukker opp.

Ønsker dere alle lykke til utover høsten.

 

 

 

Svenske Irsksetter Klubben i Tranby – Sverige

Einar har opperert sine knær i høst men fornekter ikke sin egen “jaktlyst ” og koblet på campingvogna og dro til Skåne for å starte på lavland.

Første øvelse fredag kveld med utstilling i Skåne-Tranby. Ekselent til både Bjørklunds K Cito og “Chotte”( Bjørklunds Jackson og BIR og tredje BIS til Cito.

Så var det Vinnerklasse hos  SISKs SKL, der Chotte (Bjørklunds Jackson) var partiets beste søker men hadde ikke fugl i noen av sine tre slipp.

Cito derimot hadde et topp fuglearbeide i beter, med kanonreis der han tok en høne i reisen, og deretter apporterte både sin egen og deretter den skutte rapphøna.

Resutat 1. SKL med CK – HP og resCacit, bare slått på stilen av den svenske mesteren Fugledes Odin SE42191/2013

 

NPK’s PRØVE PÅ HJERKINN 27.-29.SEPTEMBER 2013:

Fjellrypas Ld Mister Minister  (Eidemlia’s Dallas T – Fjellrypas Lilo ) NO52901/12          Finn OLav Larssen       1.UK

1AK  Eidemlias Dallas TEidemlia’s Dallas T   (Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My)  NO49847/11           Henry J Espeset            1.AK
P Ohlsmyrens P Rocket Man    (Jutevatnets Radar – Borgeflons Jaga Cs )  S28786/2009    Arild Solli               2.AK

I vinner klassen gikk begge hundene til Bjørnar Eidem, Eidemlias Singha og Eidemlias Raya til finalen uten å komme for fugl.

Nyvinningen ” Step pokalen” et konkuranseløp for unghunder var det 3 unghunder fra Trøndelag som kom til finalen uten å lykkes i fugl.

Fjellrypas Ld Mister Minister ( Eidemlias Dallas T – Fjellrypas Lilo) Finn Olav Larsen

Faiter ( Bjønnålias Figaro – Myrteigens Sol) Per Ole Bjørndal

Myrteigens Birthe ( Myrteigens Leo – Mjølners Edda) Ragni Gimseng

 

NORDENFJELDSKE FHK’S SØLVHUNDPRØVE PÅ KONGSVOLD 20.-22.SEPTEMBER 2013

Eidemlia’s Dallas T    ( Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My ) NO49847/11        Henry J Espeset                          2.AK

Ohlsmyrens P Rocket Man      (Jutevatnets Radar – Borgeflons Jaga Cs )      S28786/2009           Arild og Eva Solli     2.AK

Skoglykka’s Toyah         ( Metrinelunds Skipper – Skoglykka’s Rubi )        NO51345/09           Birger Rønning                 3.AK

 

NESK SIN PRØVE PÅ HJERKINN 6.- TIL 8.SEPTEMBER 2013:

Eidemlia’s Dallas T ( Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My )   NO49847/11      Henry J Espeset    2.AK + 2.AK

 Eidemlia’s Raya (Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My )NO49848/11 Bjørnar Eidem 1.VK m/CK kval NM

Raya gikk vidre på søk fra Semi finalen og i NM Finalen var hun en av 3 pointere.

 

 NBK’S PRØVE I MERÅKER 6.- TIL 8.SEPTEMBER 2013:

Ln’s Pointmann Mustang   (Everest Des Braies De L’oridelle – Horndrup’s Ronja )       DK05612/2011            Pål Kristian Frigård               3.AK

 

 Verdalsprøven Inntrøndelag fuglehund klubb 31 Aug – 1 Sept.

31.08.2013 Lytingfjellets G Isa       eier Ketil Aune           Verdalsprøven ITFK    1AK

 

 

NAMDAL FHK’S SNÅSPRØVE 23.-25.AUGUST 2013:

Svahøa’s Dog           NO48941/11           Petter Wikdahl                             3.AK
Hirvasvuopion Cepa FIN31312/07          Einar Holmvik/Stian Aarberg       1.AK
Bjørklunds K. Cito     18346/04                Einar Holmvik                              2.VK m/Res Cacit finale

 

RØROS JFF’s PRØVE PÅ RØROS 24.- OG 25.AUGUST 2013:

Eidemlia’s Raya Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My NO49848/11 Bjørnar Eidem 1.VK m/CK Kval

 

STØREN JFF’S PRØVE PÅ HOLTSJØEN 24.- OG 25.AUGUST 2013

Boelsgaard’s Ravi            Frierfjorden’s Rex – Boelsgaard’s Cille                    DK11271/2012              Monica Rud/Svein Erik Rud                       1.UK
Fordalens Kari. Tr.           Jutevatnets Radar – Ohlsmyrens P Dancing Queen NO31874/12                Alf Jomar Büseth                                       3.UK
Fjellrypas Lj Perro El Loco Vestfjorddalens Joker – Fjellrypas Lilo                    NO37914/11                Svein Midthjell                                            1.AK
Eidemlia’s Dallas T            Jimsrypa’s Jeger – Lytingfjellet’s D-Lille My              NO49847/11                Henry Espeset                                           2.AK

 

NISK’S TYDALSPRØVE 30.AUGUST TIL 1.SEPTEMBER 2013

Skoglykka’s Arjo                       Black Luckys Copiad – Mikkeli’s Lissi                         23185/03           Eivind Grønli      1.VK m/CK kvalBilde fra 2012 av Arjo
Bjønnålia’s Point                        Fugledes Black Magic – Vaulhaugen’s Miss Mouche SE52171/2011   Monica Garbeklint 2.VK m/CK kval
Skoglykka’s Aik                         Skoglykka’s Arjo – Skoglykka’s Gaia                          NO51811/09      Eivind Grønli                3.VK kval

 Svahøa’s Dog                         Skoglykka’s Arjo – Blålyngens Dina                              NO48941/11 Petter Wikdahl                2.AK

 

 

 

 

 

 

 

NGK’S KONGSVOLDPRØVE 30.AUGUST TIL 1.SEPTEMBER 2013

           

Fjellrypas Mister Minister            Eidemlias Dallas T- Fjellrypas Lilo                                                           Finn Larsen           2 UK

Ohlsmyrens Rocket Man           Jutevatnets Radar – Borgefloens Jaga                                             Eva og Arild Solli         2 AK
Myrteigen’s Gameboy                Myrteigen’s Leo – Myrteiegn’s Billie H       NO46486/12                          Robert Veseth       2.UK
Myrteigens Baroness                Black Lucky Pampas – Ella F                                                                   Stig Røyset           1 AK

Arild med Rocket Man

Stig og Myrteigens baroness

Myrteigens Gameboy

Fjellrypas Mister Minister

Total
0
Shares

Siste kommentarer